Aktualności

Dlaczego warto współpracować z agencją nieruchomości

Kupno Sprzedaż Nieruchomości

Pomoc Agencji Nieruchomości.

Dlaczego warto korzystać z pomocy agencji nieruchomości przy kupnie i sprzedaży nieruchomości?

Zakup mieszkania, domu czy działki to odpowiedzialny, skomplikowany proces wymagający dużego zaangażowania oraz wymaga specjalistycznej wiedzy.

Znalezienie odpowiedniej dla siebie nieruchomości to oczywiście najważniejsze zadanie.

Niestety to jednak nie wystarczy, aby stać się jej szczęśliwym posiadaczem.

Bezpieczeństwo transakcji

Należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo całej transakcji. Nie jest prawdą, że oszustwa w obrocie nieruchomościami to tylko opowieść z dobrego filmu. Trzeba sobie zdać sprawę z faktu, że wolny rynek nieruchomości wymusza dogłębne zapoznanie się ze stanem prawnym mieszkania domu czy działki. Zdecydowanie wymaga to specjalistycznej wiedzy. Konieczne jest zebranie odpowiednich dokumentów takich jak akty notarialne, postanowienia sądowe, wypisy z rejestru gruntów, mapki itp. Dlatego doświadczenie pośrednika lub doradcy w obrocie nieruchomościami jest niezbędne do właściwej oceny sytuacji.

Pomoc fachowca przyda się również przy negocjacji terminów, ceny i innych warunków oraz spisywaniu umowy przedwstępnej. W kwestii bezpieczeństwa finansowego transakcji pomoc pośrednika ma kluczowe znaczenie. Pozostaje jeszcze dopilnowanie wymeldowania osób, spotkanie z Notariuszem, przekazanie nieruchomości i kluczy, przepisanie umów na dostawy prądu, gazu i wody. O to zadba wykwalifikowany pośrednik.

Dobry pośrednik

MAMY NADZIEJĘ, ZE TO PRZEKONUJE ABY PRZY TAK WAŻNYM WYDARZENIU SPRAWY POWIERZYĆ W RĘCE DOBREGO POŚREDNIKA.

Jeżeli zdecydowaliście się Państwo na współpracę z biurem obrotu nieruchomościami najlepiej skorzystać ze sprawdzonego w działaniu pośrednika (warto o to zapytać znajomych i działać z polecenia). Można również zasięgnąć „języka” w spółdzielniach mieszkaniowych, administracjach budynków i urzędach lub sprawdzić w internecie.

Ze względu na deregulację zawodu pośrednika obecnie nie ma obowiązku posiadania licencji zawodowej dla prowadzenia działalności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Polska Federacja Rynku Nieruchomości wydaje licencje zawodowe dla pośredników. Osoba która posiada taką licencję jest sprawdzona pod względem merytorycznym do zajmowania się tym zawodem. Posiadanie takiej licencji nie jest wymagane ale daje pewność, że kluczowych spraw związanych z miejscem do mieszkania oraz naszych finansów nie powierzamy w ręce amatorów.

Co należy wiedzieć o pośredniku:

Po pierwsze: Przed deregulacją, Pośrednikiem w obrocie nieruchomościami była osoba fizyczna posiadająca licencję zawodową, nadaną w trybie przepisów Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997r. z późniejszymi zmianami (Dz. U. nr 115 , poz. 741)

Na podstawie tej samej ustawy przedsiębiorcy mogli prowadzić działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jeżeli czynności z tego zakresu były wykonywane przez pośredników w obrocie nieruchomościami.

Mówiąc prościej: każde biuro obrotu nieruchomości obowiązane było wobec prawa aby zatrudnić pośrednika.

Na każdej licencji był numer nadania, co można było potwierdzić w Ministerstwie Infrastruktury.

! Po deregulacji zawodu pośrednika, nie ma obowiązku posiadania jakiejkolwiek licencji.

Po drugie: Obowiązkiem pośrednika jest posiadania ubezpieczenie OC. Jest to zabezpieczenie dla Klienta korzystającego z usług, na wypadek ewentualnych szkód i zaniedbań wynikłych przy przeprowadzaniu transakcji. Minimalna kwota ubezpieczenia w 2019r to około 100.000,- zł. Odpowiedzialny pośrednik posiada ubezpieczenie o wartości przewyższającej wartość nieruchomości inaczej nie pokryje ono ewentualnego roszczenia.

! Każdy Klient ma prawo zapoznać się z Certyfikatem Ubezpieczeniowym pośrednika

Po trzecie: Pośrednik dla dobra swojego Klienta powinien być zrzeszony w stowarzyszeniu branżowym. W Warszawie największym stowarzyszeniem jest WSPON (Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami), zrzeszone w PFRN (Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości). Przynależność pośrednika do stowarzyszenia daje pewność, że pracuje on zgodnie z określonymi standardami zawodowymi.

Po czwarte: Sprawdzić czy biuro obrotu nieruchomościami funkcjonuje w mediach, internecie, czy reklamuje się w pismach branżowych, w telewizji. Czy posiada własna stronę internetową z wyszukiwarką ofert i bogatą bazą danych. Jak wyglądają prezentowane oferty, czy zawierają profesjonalne zdjęcia, czy opis jest kompletny rzetelny i zrozumiały dla odbiorców.

Zapewni to Klientowi odpowiednią reklamę jego nieruchomości, bądź też dostęp do szerokiej gamy informacji.

Powyższe informacje nie wyczerpują tematu współpracy z pośrednikiem. Zapraszamy do naszego Biura, aby dowiedzieć się więcej na temat obrotu nieruchomościami.

Naprawdę znamy się na tym dobrze – BRiK Nieruchomości poprzednio pod nazwą Agencja Nieruchomości Brodno.

Nasi Partnerzy

Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

MLS


Adresowo.pl


Warszawa Targówek

 Nieruchomości Warszawa Targówek, mieszkania, domy, działki

Warszawa Targówek

Targówek

to jedna z dzielnic Warszawy. Obecnie jest dzielnicą miasta stołecznego Warszawy. Mieszkańcy żyją przede wszystkim w mieszkaniach na osiedlach Targówek i Bródno ale i w domach na Zaciszu i Bródnie.

Targówek to jedna z 18 dzielnic Warszawy. Do 2002 roku była gminą a obecnie jest dzielnicą miasta stołecznego Warszawy. Powierzchnia dzielnicy wynosi 24,22 km2 . Zamieszkuje ją według oficjalnych danych około 123.000,- osób. Gęstość zaludnienia jak i powierzchnia, sytuuje ją w środku stawki z pozostałymi gminami Warszawy.

Warszawa Targówek

Lokalną władzę sprawuje Urząd Dzielnicy Targówek miasta stołecznego Warszawy. Strona internetowa urzędu dostępna jest pod adresem: www.targowek.waw.pl

Targówek to osiedla mieszkaniowe: Bródno, Targówek i Zacisze oraz część przemysłowa zlokalizowana na Targówku Przemysłowym.Około 30% powierzchni Targówka stanowią tereny zielone. Składają się na nie Lasek Bródnowski, Park Bródnowski, Park Wiechacmentarz Bródnowski oraz kilka dużych ogródków działkowych, mniejszych skwerów i zagajników.

Targówek, BRiK Nieruchomości, Agencja Nieruchomości Brodno

Gród Brodno

Historia tego miejsca sięga IX wieku. Z tego okresu datuje się gród zlokalizowany obecnie na terenie Starego Bródna w Lasku Bródnowskiego. Jest on starszy o kilkaset lat od grodu w Jazdowie, obecnie Ujazdów, Kamionku i Solcu. Gród istniał do XI wieku kiedy to powstał gród w Jazdowie. Istnienie grodu na Bródnie związane jest prawdopodobnie z istniejąca przeprawą przez Wisłę czyli brodem. Ponieważ przez wiele setek lat tereny grodu znajdowały się poza granicami miasta Warszawy, za początki Warszawy przyjmuje się gród w Jazdowie. Przyłączenie Targówka i Bródna do Warszawy nastąpiło 7 kwietnia 1916 roku.Nie zmienia to faktu, że na terenach obecnego miasta był to najstarszy udokumentowany gród pełniący prawdopodobnie ważną funkcję komunikacyjną. Tereny obecnego Zacisza zostały włączone do Warszawy w 1951 roku.

Nieruchomości na Targówku

osiedle mieszkaniowe Bródno, Targówek

Pierwsze osiedla mieszkaniowe zostały wybudowane na terenie osiedli Bródno i Targówek w 1965r. Od tego czasu nastąpił burzliwy okres budowy domów mieszkalnych ze zdecydowaną przewagą wielomieszkaniową. Obecnie w dzielnicy Targówek oprócz istniejących bloków budowane są nowe bardziej kameralne osiedla i budynki.Przykładem jest osiedla Zielone Zacisze, Park Leśny i inne.
Mieszkania Targówek

1-pokojowe

2-pokojowe

3-pokojowe

4-pokojowe i większe

Lokale Targówek

usługowe, biurowe i komercyjne

Domy Targówek

domy Targówek

Działki Targówek

działki Targówek

Zadłużone mieszkanie

Zadłużone mieszkanie
Masz problem z zadłużonym mieszkaniem lub inną nieruchomości?

Zadłużone mieszkanie

 Nie radzisz sobie ze spłatą kredytu lub należności czynszowych? Skorzystaj z fachowej pomocy w celu pozbycia się uciążliwego długu.

 Pomagamy sprzedać zadłużone mieszkania !

 Kupimy zadłużone mieszkanie.

 Twoje mieszkanie lub nieruchomość jest zadłużona w banku, spółdzielni lub u komornika?

 Grozi ci sprzedaż egzekucyjna?

 Nie zwlekaj!

 Zwróć się do nas zanim komornik wystawi twoją nieruchomość, zadłużone mieszkanie na licytację.

 Pomożemy sprzedać Twoje zadłużone mieszkanie, dom czy działkę.

Doradzimy jak pozbyć się długu.

 Zapewniamy dyskrecję.

Nasze Biuro BRiK Nieruchomościami, poprzednio pod nazwą Agencja Nieruchomości BRODNO posiada wieloletnia tradycję, wiedzę i umiejętności. Rozwiązujemy skomplikowane sytuacje prawne nieruchomości.

 Obsługiwaliśmy wielu klientów posiadających zadłużone mieszkanie lub dom w większości z sukcesem. Sukces sprzedaży zadłużonych mieszkań zawdzięczamy naszemu wieloletniemu doświadczeniu jednak zależny on od tego jak szybko klient zwróci się do nas o pomoc.

 Pomagamy w negocjacjach z komornikami, bankami i spółdzielniami.

 Pomogliśmy już wielu osobom w trudnych sytuacjach finansowych. Dzięki naszym staraniom spłacili długi jakie mieli na zadłużonym mieszkaniu i nie stracili pieniędzy.

 Istnieje również możliwość zamiany zadłużonego mieszkania na mniejsze celem uzyskania środków na spłatę zadłużenia. Pozbywamy się długu ale mamy gdzie mieszkać.

 Im wcześniej podejmiesz działania aby ratować dorobek swojego życia tym masz większe szanse.

 Wiele osób czeka do ostatniej chwili na rozwiązanie swoich problemów finansowych. Może to spowodować, że komornik ogłosi licytację a wtedy ich mieszkania zostają sprzedane po bardzo niskiej cenie. Otrzymana kwota z licytacji może wystarczyć na spłatę długów ale najczęściej nie wystarcza na zakup nowego mieszkania.

 Jeżeli chcesz uniknąć takiej sytuacji,zapraszamy do nas:

 Kontakt BRiK Nieruchomości poprzednio pod nazwą Agencja Nieruchomości BRODNO

 Za doradzanie nie pobieramy prowizji.

 Nabywcom zapewniamy bezpieczną transakcję i zakup niezadłużonej nieruchomości.

Drzwi Otwarte 29 marca

Drzwi Otwarte 29 marca

W ramach świętowania Dnia Pośrednika zapraszamy do naszego biura

w dniu 29 marca w godzinach od 9:30 do 17:30 na

Drzwi Otwarte

Nasze biuro mieści się na ul. Kondratowicza 18 lok. 421.

Wejśie na antresolę na przeciwko Urzędu Gminy Warszawa Targówek.

Kondratowicza 18 lok. 421

Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie

Targi mieszkaniowe Brodno Nieruchomości

Nowy Dom, Nowe Mieszkanie

W dniach od 04 do 05 marca 2017r. na Torwarze, odbyły się targi Murator Expo - Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Prezentowaliśmy naszą ofertę nieruchomości na stoisku Centrum Rynku Wtórnego w ramach Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Poniżej fotorelacja z targów. Wystarczy kliknąć poniższe zdjęcie.

 Mieszkania BRiK Nieruchomości